Сайт фільму «На тому боці»
«Світ гине не від розбійників чи пожеж, а від ненависті, ворожнечі та дрібних чвар»
А.П. Чехов

Фільм Юрія Леути

Віктор, учень-випускник школи у невеликому містечку на сході України, закохується у свою вчительку Анну. Усі мешканці містечка сприймають такий зв'язок вороже, адже закохані різняться не лише за віком та статусом, але і живуть по різні боки війни…
Актори
Головну жіночу роль виконає акторка дніпровського театру «Віримо!». Роль Анни, шкільної вчительки невеликого містечка, у нашому фільмі – другий досвід акторки у кіно, раніше цього року Марія знялася у фільмі Романа Балаяна «Ми тут, ми поруч».

«У нашому театрі є постановка „Однокласники“ за п'єсою польського драматурга Тадеуша Слободзянека. У ньому багато болю, багато правди і багато того, що може застерегти нас від повторення страшних помилок минулого. У нас завжди аншлаг на цьому спектаклі – люди потребують виразної та розбірливої розмови про це, хочется цього „щеплення“. Я прочитала сценарій і розумію, що фільм „На тому боці“ – також про це», – коментує Марія Пашкурова-Петренко.


Марія Пашкурова-Петренко
Анна, шкільна вчителька
Головну чоловічу роль у нашому фільмі зіграє Михайло Дзюба, студент КНУТКІТ ім. І. К. Карпенка-Карого майстерні Богдана Бенюка.
У фільмі Михайло зіграє Віктора, учня випускного класу, який закохується у свою вчительку, і про їхні стосунки дізнається все містечко.

«Це історія, яка змушує поглянути на світ ширше. Історія, яка тримає тебе і не відпускає довгий час. Історія, яка знімає з тебе рожеві окуляри і дає можливість поглянути на жах, в якому ми живемо», – говорить про сюжет Михайло Дзюба.

Михайло Дзюба
Віктор, учень випускного класу
Команда
Режисер-постановник, сценарист, продюсер
Юрій Леута – режисер, сценарист і продюсер нашого фільму, директор виробничої компанії Trempel Films. «На тому боці» – повнометражний дебют Юрія як режисера, а фільмографія короткого метру складається із картин «Син» (2016), «З Карпат до Парижу з акордеоном» (2014) і "Gamlet" (2011), де Юрій виступив режисером і продюсером.

«На прикладі сюжету фільму "На тому боці" я хочу привернути увагу глядача до того, як вірус ненависті, увійшовши в тіло суспільства, може зруйнувати не тільки соціальні зв'язки, але й долі багатьох людей. Мені здається, що зараз дуже важливо розказувати глядачеві чесні і гострі історії. Викликати полеміку навколо незручних запитань, підштовхуючи суспільство до власного психоаналізу. Адже рано чи пізно війна скінчиться, але чи знає хтось як треба буде будувати мости порозуміння?», – Юрій Леута про актуальність теми нашого фільму.


Валерій Махньов
Оператор-постановник
Фільмографія Валерія налічує більше 25 робіт, серед них «Три історії» (1997),, у якості другого оператора, і «Чехівські мотиви» (2002) – фільми режисерки Кіри Муратової.

«Мені дуже сподобалась історія кохання старшокласника і його вчительки на фоні подій, які відбуваються на Донбасі. З одного боку такі відносини можуть здаватися аморальними, з іншого – всепереможна сила кохання на фоні війни рятує героїв від жахливого повсякдення і ненависті оточення. Як писав Євген Богат, кохання – це те, що рухає сонце і світила. Хочу якнайшвидше почати працювати над картиною з нашою неймовірною командою», – Валерій Махньов ділиться враженнями від сценарію «На тому боці».

Юрій Грігорович
Художник-постановник
Юрій Грігорович – досвідчений художник, в доробку якого понад 20 картин, серед них: фантастичний сімейний фільм Фокстер & Макс (Pronto Film, 2019), міжнародний копродукційний фільм Stasis (ESSE Production House, 2017), повнометражний байопік Незламна (Kinorob, 2015) та драма The House (литовського режисера Шарунаса Бартаса, 1997), що змагалася у конкурсі Un Certain Regard 50го Каннського кінофестивалю.У якості художника-постановника «На тому боці», Юрій відповідатиме за драматичну атмосферу та настрій картини.

«Мені одразу прийшовся до вподоби сюжет і головна ідея проекту. Мешканці одного міста, які ще вчора були друзями і сусідами, сьогодні готові нищити один одного на підґрунті нав'язаної їм ненависті. Ця тема варта того, щоб про неї говорити і знімати про неї кіно», – коментує Юрій Грігорович.
Наталя Блок
Сценарист
«У цьому проекті для мене багато пластів, він розповідає не тільки неможливу історію кохання між учнем і вчителькою в умовній "сірій зоні", а й про те, наскільки нам українцям взагалі не вистачає кохання, любові і прийняття між собою. Світ розділяє нас всіма засобами – віковими, ідеологічними, національними, територіальними. Але ми мусимо зберегти любов один до одного, бо тільки вона допомагає вижити і залишитися людьми», – Наталія Блок про роботу над нашим фільмом
Вадим Шер
Композитор
Какофонія Донбасу (2018), Блакитна сукня (2016), Далеко від Сансет Бульвару (2005)

«Музика війни не може бути радісною, але у ній завжди є ноти надії. Яка їхня пропорція в цьому фільмі – одне із основних питань для мене як композитора. Як звучать душі людей, що опинилися в настільки жахливих умовах буднів? Попри наявний консерватизм, ментальну зашкарублість, ницість, ненависть, чи є у них світло? Як виживає гармонія любові в гуркоті снарядів і дисонансах примітивних заздрощів та ненависті? Для створення адекватного саундтрека до цієї картини, я маю відповісти на багато питань, але вже на самому початку роботи я впевнений, що там не буде двох берегів. У них – одна мелодія», – Вадим Шер про роботу над нашим фільмом.

Тетяна Дітковська
Виконавчий продюсер
Сторожова Застава (2017), Незламна (2015), Брати. Остання сповідь (2013), Матч (2012), В суботу (2011)
Локації
Інтер'єри
Школа
Місто
Переправа
Лікарня
Виробництво

Тремпель Фільмз за підтримки Українського культурного фонду

Тип

Повнометражний художній фільм
Жанр

Драма
Тривалість

90 хв